آشنایی با رشته TRX

TRX یک ابزار تمرینی انقلابی است که تأکید خاصی بر عضلات مرکزی بدن داشته و در هر جا و هر زمانی قابل انجام می باشد. این تمرینات شامل همه آن چیزی است که شما به آن نیاز دارید. TRX تمرینی عالی برای کل بدن می باشد و شامل بیش از 300 حرکت از ساده تا دشوار است. با توجه به نزدیک بودن تمرینات معلق (که نمونه آشنای آن TRX می باشد) به فعالیت های روزانه، انجام این تمرینات برای بزرگسالان سالمند اهمیت بیشتری دارد. 

آشنایی با رشته TRX

آشنایی با رشته TRX

TRX یک ابزار تمرینی انقلابی است که تأکید خاصی بر عضلات مرکزی بدن داشته و در هر جا و هر زمانی قابل انجام می باشد. این تمرینات شامل همه آن چیزی است که شما به آن نیاز دارید. TRX تمرینی عالی برای کل بدن می باشد و شامل بیش از 300 حرکت از ساده تا دشوار است. با توجه به نزدیک بودن تمرینات معلق (که نمونه آشنای آن TRX می باشد) به فعالیت های روزانه، انجام این تمرینات برای بزرگسالان سالمند اهمیت بیشتری دارد. تمرینات معلق، که یک شکل از تمرینات کاربردی هستند، در درجه اول برای درمان و توانبخشی توسعه یافتند. با توجه به اثرات آن (فعال سازی عضلات مرکزی، بهبود قدرت و تعادل)، تمرینات معلق ممکن است بیشتر مناسب برای بزرگسالان باشد.

مزایای تمرینات معلق TRX

تنظیمات آسان: دشواری یا مقاومت TRX می تواند به راحتی و به سرعت در اغلب تمرین ها با تنظیم طول باندها یا تغییر موقعیت بدن تغییر کند. این بدان معنی است که تمرینات TRX ایده آل برای تمام سطوح آمادگی است.

تمرکز بر عضلات مرکزی: تمرینات معلق، درگیری شدیدی را در عضلات مرکزی ایجاد کرده، و تمرین های زیادی را در خود می گنجاند که منجر به تاثیر بر شکل دهی عضلات شکمی می شوند. همچنین در این تمرینات یک مؤلفه قوی برای ایجاد تعادل بیشتر در ورزشکاران وجود دارد که می تواند عملکرد ورزشی را افزایش داده و از آسیب دیدن پیشگیری کند.

چند منظوره بودن تمرینات: انواع باور نکردنی ای از تمرینات و حرکات معلق (TRX) که همه نقاط بدن شما را هدف قرار می دهند، وجود دارد. همچنین این تمرینات شما را قادر می سازند که برخی از تمرینات منحصر به فرد را که بدنتان در هیچ حالت دیگری نمی تواند تجربه کند، انجام دهید.

تمرینات معلق می توانند به شما در ساخت عضلات و سوختن چربی کمک کنند و همچنین در بهبود ثبات مفاصل، پویایی و قدرت بدن نیز نقش دارند. افزون بر اینها، این تمرینات واقعا سرگرم کننده هستند!

اگر بخواهیم به نحوی دیگر مزایای تمرینات TRX را ذکر کنیم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

موثر در کاهش خطر آسیب دیدگی:

کاهش احتمال آسیب های اندام پایینی به میزان 39٪.

کاهش احتمال آسیب های حاد زانو به میزان 54٪.

کاهش احتمال التهاب مچ پا 50٪

کاهش پیچ خوردگی عضلات مچ پا تا 2 برابر.

کاهش 88% آسیب های ACL.

موثر در بهبود سلامت و تناسب اندام

تمرینات معلق TRX می تواند وزن و خطر بیماری را کاهش دهد.

تمرینات معلق TRX تمرینی ایمن بوده و در کاهش خطر زمین خوردن موثر است.

تمرینات معلق TRX انواع مختلفی از تجربیات تمرینی را بدون اینکه قدرت، تعادل و توانایی عملکردی را کاهش دهد، ایجاد می کند.

موثر در بهبود عملکرد

ارتفاع پرش عمودی 9٪ افزایش می یابد.

سرعت بازیکنان هاکی سرعت اسکیت را بهبود می بخشد.

عملکرد گلف بازان بهبود می یابد.

دوندگان 5000  متر، زمان خود را تا 47 ثانیه کاهش می دهند.

راهنمای موثر برای از دست دادن پایدار وزن

امروزه همه افراد خواهان این هستند که از لحاظ ظاهری مناسب به نظر برسند. اما این واقعیت نیز وجود دارد که از دست دادن وزن کار آسانی نیست. و چون تغییرات در ابتدا چالش برانگیزند معمولا هیچ کس مایل نیست که شیوه زندگی فعلی خود را تغییر دهد. این روزها در میان ورزشهای مناسب برای تناسب اندام، TRX محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده است.

چربی سوزی با تمرینات TRX

TRX یا تمرین مقاومتی کل بدن (Total Body Resistance Exercise) در حال به دست آوردن محبوبیت بیشتری در افرادی است که سعی در از دست دادن چربی شکمی دارند. TRX برای از بین بردن چربی های بدن، قسمت های مختلف بدن را به چالش می کشد. این تمرین همچنین یک اثر متابولیک بزرگ برای کمک به ساختن توده عضلانی بدون چربی ایجاد می کند. با این حال، نکاتی وجود دارد که افراد باید هنگام انتخاب روش TRX در نظر بگیرند. این نکات به شرح زیر است:

بهتر است افراد غذاهای کاملی را انتخاب کنند که قند، نمک و مواد شیمیایی به آنها اضافه نشده است. به این ترتیب بدن می تواند تمام مواد غذایی را در یک راه بهتر و سریع تر هضم و جذب کند. بنابراین، مردم باید مواد غذایی را که به حالت طبیعی خود نزدیکتر هستند، انتخاب کنند.

این یک افسانه است که گفته می شود اجرای حرکات کرانچ بر روی عضلات شکمی بهترین راه برای چربی سوزی در این ناحیه است. کارشناسان می گویند که حرکات کرانچ در رده کم اثرترین حرکات برای باریک کردن کمر می باشند. افرادی که می خواهند روی این نواحی در بدنشان کار کنند، مطمئنا باید نگاهشان به مسأله تغییر کند. آنان باید به ایجاد تناسب در کل بدنشان فکر کنند. ورزش هایی که برای کل بدن انجام می شوند، چربی بیشتری می سوزانند. چنین تمریناتی آمادگی عملکردی فرد را نیز بهبود می بخشند. تمرینات TRX معلق یک فعالیت چالش برانگیز باورنکردنی برای کل بدن می باشد. تمامی تمرینات TRX منجر به پاسخ بزرگ متابولیکی می شوند.

در رابطه با تمرینات TRX در نظر داشته باشید که مواقعی وجود دارد که مردم بنا به دلایلی جلسات تمرین خود را از دست می دهند. آنها برای جبران در جلسه بعد تمرین ماراتونی از حرکات را اجرا کرده و گاهی حرکات دو جلسه را در یک جلسه تمرین می کنند. این نه تنها آنها را خسته و بی انرژی می کند، بلکه انگیزه آن فرد را برای اجرای تمرینات در روز بعد از بین می برد. به سادگی مشخص است که اجرای یک جلسه تمرین بسیار شدید نیز کمکی به کاهش وزن بدن نمی کند. برای کاهش وزن بایستی همه مراحل تمرین به طور مداوم انجام گیرد. برای نتیجه بهتر، مردم باید روی وعده های کوچک غذایی خود تمرکز کرده و از هله هوله و غذاهای چرب دوری کنند. ضمنا هرکس باید بر پایه یک برنامه که روزانه طراحی شده است تمرکز کند. این امر ضروری است زیرا به طور قابل توجهی به اهدافی همچون قدرت، تحرک و چربی سوزی کمک می کند.

نکاتی ضروری برای شروع ضربات بزرگ به چربی ها

مردم در طول روند کاهش وزن خود به طور خاص روی تغذیه تمرکز می کنند. هرچند تغذیه درست مهمترین گام برای کاهش وزن است اما اگر با فعالیتهای فیزیکی همراه شود نتیجه بسیار بهتری دارد.

برای اکثر مردم کاهش وزن و شروع به ورزش دشوار می باشد. بنابراین، در ادامه برخی از نکات ضروری برای شروع فعالیتهای فیزیکی و موفقیت در کاهش وزن ارائه شده است:

 • افرادی که برای ورزش کردن در خانه انگیزه کافی ندارند بهتر است عضو یک باشگاه ورزشی شوند. زیرا یافتن انگیزه برای تنها تمرین کردن در خانه برای بسیاری از افراد دشوار می باشد. وقتی افراد به ورزشگاه می آیند، برای عضویت هزینه می پردازند. بنابراین، این به عنوان یک انگیزه برای رفتن به باشگاه و انجام تمرینات عمل محسوب می شود.
 • بهتر است مردم باید با پیدا کردن یک دوست به عنوان یار تمرینی با یکدیگر شروع کنند. این امر به عنوان عامل انگیزشی برای انجام تمرینات خواهد بود. تنها کار کردن در همان ابتدا می تواند دشوار باشد. اما هنگامی که افراد برای تشویق خود، کسی را دارند، نتایج بهتری به دنبال دارد. به این ترتیب، مردم انجام تمرینات را راحت تر دیده و راحت تر تمرینات خود را دنبال می کنند.
 • آخرین نکته اینکه برای تمرین برنامه ای داشته باشید و به انجام آن پایبند باشید. توصیه می شود  4 تا-5 روز  تمرین در هفته داشته باشید.

سخن پایانی درباره TRX برای از دست دادن وزن

در کل، افرادی که به  دنبال کاهش وزن موثر هستند می توانند TRX را به عنوان گزینه ای در ذهن خود داشته باشند. کارشناسان این رشته را برای کسی که بخواهد فرم خاصی از تمرینات (مانند بدنسازی، پیلاتس، کراس فیت و ...) را انتخاب کند، به شدت توصیه می کنند. تمرینات تی آر ایکس، تمریناتی هستند که تمرکزشان بر روی قوای جسمانی و افزایش استقامت بدن است که با چربی سوزی هم همراه است.

[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :

تصاویر این صفحه
تنظیمات
مطالب مرتبط

  این پرونده را به اشتراک بگذارید :

  Facebook Twitter Google LinkedIn

  برچسب ها

  کاهش وزن

  کنترل وزن

  تناسب اندام

  چربی سوزی

  تی آر ایکس


  یادداشت کاربران

  درج یک یادداشت :

  نام کاربری :
  پست الکترونیکی :
  وب :
  یادداشت :
  کد امنیتی :
  7 + 6 = ?